Strona internetowa dla trenera biznesu

5
(6)

Zostając trenerem biznesu warto zadbać o swoją obecność w Internecie. Podstawową i najważniejszą jej formą jest własna strona internetowa. W tym poradniku krok po kroku pokażemy Ci jak zrobić własną stronę Internetową minimalnym kosztem.

TLDR

 • Strona internetowa to podstawowa i najważniejsza forma obecności w Internecie.
 • Do uruchomienia strony internetowej potrzebujesz hostingu i domeny.
 • Hosting i domena pozwolą Ci na założenie adresu email w swojej domenie.
 • Głównym celem strony internetowej jest sprzedaż Twojej osoby potencjalnemu usługobiorcy.
 • Na stronę internetową będziesz potrzebował: swoje profesjonalne zdjęcia, paletę kolorów, logotyp.
 • Najważniejsze na Twojej stronie internetowej są informacje o Twoich umiejętnościach, opinie o Tobie, portfolio, partnerzy oraz informacje, o tym gdzie można Cię znaleźć w mediach społecznościowych.
 • Na swojej stronie internetowej warto prowadzić poradnik i blog z świeżymi informacjami o Twoich projektach.
 • Strona internetowa pozwala Ci ruszyć z marketingiem, pozycjonowaniem strony internetowej, reklamą w Google, reklamą Facebook Ads, LinkedIn Ads, Twitter Ads.
 • Stronę internetową możesz wykonać samodzielnie albo zlecić ją firmie lub freelancerowi.

Domena i hosting dla strony internetowej

Domena internetowa to adres wpisywany w okno przeglądarki pod którym znajdzie się Twoja strona. Hosting jest wydzieloną przestrzenią serwera, czyli miejsca w którym znajdą się pliki Twojej strony.

Na rynku znajdziesz wiele ofert hostingu oraz domen. Roczny koszt domeny i serwera to około 250 zł netto. W pierwszym roku wiele firm proponuje o wiele bardziej atrakcyjną ofertę, dlatego warto sprawdzić na jakich zasadach i w jakim koszcie będziemy odnawiać nasze usługi.

Z naszej strony możemy polecić Ci wykupienie hostingu i rejestrację domeny w następujących polskich firmach.

Poza stroną internetową na Twoim hostingu będziesz przechowywać też swoją pocztę elektroniczną z adresem we własnej domenie.

Jaką domenę wybrać?

Jeżeli chodzi o nazwę domeny to warto w niej zawrzeć nazwę swojej firmy lub swoje imię i nazwisko. Warto też postarać się o wybór domeny z końcówką krajową, jeżeli będziemy kierować swoje usługi w w danym kraju. Jeżeli planujemy ekspansje zagraniczną warto zastanowić się nad domenami ogólnymi takimi jak org czy com.

Pamiętaj, że adres domeny będziesz podawał w wielu miejscach dlatego warto aby nie był zbyt długi.

Zobacz to:   Najczęstsze trudności spotykane podczas szkoleń

Czy kupić domenę z myślnikiem czy bez?

Warto abyś posiadał domenę z myślnikiem i bez. Zabezpieczy Cię to pod kątem oszustw lub prób wyłudzeń.

Wybór palety barw i logo na stronę internetową

Zanim zaczniesz przygotowywać stronę internetową warto zastanowić się nad kolorystyką. Kolory mają swoje znaczenie i będą w przyszłości kojarzone z Twoją marką osobistą. Warto więc wybrać jeden kolor wiodący i na jego podstawie przygotować paletę kolorów dla strony internetowej i logotypu.

Znaczenie podstawowych kolorów

 • Kolor czerwony – należy do ciepłych barw. Czerwony jest kolorem władzy, występuje jako atrybut króla i jego najwyższego znaczenia. Kolor oznacza również ogień, rządzę i krew, płodność oraz odwagę. Marki w kolorze czerwonym to Coca Cola, KFC, YouTube, Big Star.
 • Kolor niebieski – kolor pełen różnych znaczeń. Oznacza między innymi uduchowienie, higienę, spokój, ład, wodę, świeżość, chłód, a z drugiej strony energiczność, dynamizm, inspirację i kreatywność. Marki w kolorze niebieskim to Facebook, Twitter, Nivea, Intel, PZU.
 • Kolor żółty – Marki w kolorze żółtym to Snapchat, Shell, McDonalds
 • Kolor zielony – Marki w kolorze zielonym to Spotify, Tymbark, Jeep, Carlsberg, BOŚ Bank,
 • Kolor brązowy – Marki w kolorze brązowym to Snickers, UPS, M&M, Nescafe.
 • Kolor pomarańczowy – Marki w kolorze pomarańczowym to Orange, Radiowa Jedynka,
 • Kolor fioletowy i róż – Marki w kolorze różowym to Radiowa Trójka, TMobile, Milenium Bank.
 • Kolor czarny – Marki kolorze czarnym to Sony, Apple, Chanel.

Narzędzie, które na podstawie koloru przygotuje dla Ciebie paletę to https://coolors.co/.

Zrób własne logo

Jeżeli masz już wybrany podstawowy kolor i paletę barw to przyszła kolej na logotyp. Logotyp przygotujesz w programie Canva. Załóż konto i zaloguj się. Następnie w prawym górnym rogu kliknij utwórz i wpisz w polu do wyszukiwania „logo”.

Po otwarci zobaczysz możliwość znalezienia szablonu według słów kluczowych i od razu dostaniesz mnóstwo fajnych pomysłów na logotypy. Możesz dodawać kolejne strony i patrzeć jak Twój logotyp wygląda w różnych wersjach.

Po wybraniu potrzebujesz jeszcze wyeksportować logotyp do edytowalnego formatu. Takim formatem jest PDF. Otworzysz go w programach do edycji grafiki wektorowej lub przekażesz grafikowi, żeby przygotował go w interesujących Cie formatach. W wersji Premium obraz można logotyp eksportować do wersji grafiki wektorowej.

Fotografie i zdjęcia na stronę internetową

W związku, że to Twoja strona internetowa poza logiem będziesz potrzebował swojego zdjęcia. Nie musisz od razu robić całej sesji. Chodzi raczej o w miarę aktualne zdjęcie, tak aby Twoi potencjalni klienci mogli Cię poznać przechodząc przez ulicę.

Dobrze jest wyposażyć się chociaż w 5 fotografii biznesowych zrobionych i retuszowanych u profesjonalnego fotografa.

Poza swoimi zdjęciami może zdarzyć się tak, że będziesz potrzebować zdjęć na stronę. W takim wypadku możesz skorzystać z banku zdjęć jakim jest DepositPhotos albo właśnie z wcześniej używanej przez Ciebie Canvy.

Zobacz to:   Uważność – czym jest, do czego służy,jak ją w sobie uruchomić

Istnieją też darmowe banki zdjęć. Poniżej podajemy Ci kilka adresów darmowych banków zdjęć:

 • Pixabay.com
 • Unsplash.com
 • Pexels.com
 • Gratisography.com
 • PicJumbo
 • Foodiesfeed.com
 • Nos.twnsnd.co
 • Startupstockphotos.com
 • StockSnap.io
 • Reshot.com

Szukając zdjęcia w darmowym banku, pamiętam o tym, że niektóre z nich oferują także płatne fotografie. Miej się więc na baczności i zawsze sprawdzaj oznaczenie wybranego materiału.

Najważniejsze elementy strony internetowej trenera

Po tym wszystkim wymienimy najważniejsze sekcje jakie powinny znaleźć się na Twojej stronie internetowej.

Napisz o tym czy się zajmujesz – Twój slogan reklamowy

Napisz w paru zdaniach o tym co robisz i jak pomagasz innym. Jest to slogan, który zobaczą najpierw Twoi odbiorcy. Ważne, żeby był krótki, konkretny i wskazywał konkrety. Przykładowe slogany, które można spotkać na stronach trenerów i specjalistów:

Biografia – coś o sobie

To absolutnie jedna z ważniejszych rzeczy, która pozwala bliżej Ciebie poznać. Pokaż, że nie jesteś przypadkową osobą w Internecie.

Umiejętności i specjalizacje – to co umiesz

Przedstaw zakres Twoich umiejętności i ich specjalizacje. Pozwoli to na ocenienie, czy Twój zleceniodawca poszukuje akurat Ciebie, czy może szuka kogoś zupełnie innego.

Portfolio, realizacje i case studies – dowody na twoją skuteczność

Absolutnie konieczność jeżeli faktycznie zależy Ci na pozyskiwaniu coraz lepszych kontraktów. Dzięki pokazaniu swojego doświadczenia i osiągniętych wyników w postaci liczb jesteś w stanie negocjować kontrakty wskazując realne korzyści z zatrudnienia Ciebie jako trenera biznesu.

Opinie o Tobie od Twoich klientów – relacje mają moc

Prawdziwy człowiek z imienia i nazwiska to najlepszy dowód na Twoją jakość. Dlatego gromadź opinie gdzie tylko możesz i pokazuj je na swojej stronie internetowej. Sam logotyp niewiele znaczy, jeżeli nie stoi za nim prawdziwy człowiek.

Informacje kontaktowe

Jedna z bardziej przydatnych rzeczy dla Twoich odbiorców. Określ godziny i sposoby w jaki można się z Tobą skontaktować. Możesz też wskazać swoje kanały w mediach społecznościowych. Pamiętaj żeby odsyłać do kanałów, w których jesteś aktywny.

Cennik

Cennik to bardzo przydatna informacja. Po pierwsze, z Twojego punktu widzenia odsiewasz „nieklientów” i oszczędzasz czas na przygotowywanie ofert, po drugie pokazujesz jakich kosztów należy spodziewać się podejmując współpracy z Tobą.

Dodatkowe elementy wzbogacające Twoją stronę

Poradniki

Poradniki pomagają budować relacje, skoro Ty już tyle razy komuś pomogłeś, to ta osoba jest Ci bardziej przychylna. Budujesz relacje poprzez rozwiązywanie czyiś problemów.

Blog trenerski

Taki blog pokazuje, że żyjesz, pokazuje w jaki sposób rozumujesz. Można powiedzieć, że w ten sposób zaprzyjaźniasz się z odbiorcą. Wiadomo przecież, że prędzej po pomoc, ktoś przyjdzie do Ciebie, bo po prostu Cię lubi.

Zobacz to:   Analiza potrzeb szkoleniowych

Newsletter

Newsletter ma szansę powodzenia jeżeli regularnie publikujesz wartościowe treści dla Twoich odbiorców. Jest to też lista bliskich Ci osób.

Interaktywne multimedia

Nic nie przykuwa uwagi bardziej niż multimedia, a tym bardziej interaktywne multimedia takie jak mini gry, quizy, testy. Ale też nasze filmy na YouTube, nasz podcast.

Wykonanie strony internetowej

Wykonanie strony internetowej możesz zlecić profesjonalnej firmie zajmującej się tworzeniem stron internetowych albo zbudować ją samodzielnie korzystając z kreatorów stron internetowych.

My polecamy Ci zrobienie strony samodzielnie z wykorzystaniem WordPress. WordPress to darmowy system zarządzania stron internetowych, w którym dosłownie możesz wyklikać stronę internetową.

Ile kosztuje wykonanie strony przez firmę lub freelancera

Realne koszty zaczynają się od 1500 zł netto wzwyż. Taka kwota wystarczy na stronę typu „one page” czyli pojedynczą stronę, na której znajdują się wszystkie wymienione wyżej elementy. Pamiętaj, że poza samym wykonaniem strony ważne jest późniejsze wsparcie w postaci aktualizacji, uzupełniania treści.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 6

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?